Internet Operator SA przejmuje Ahoj.pl

Portal Ahoj.pl został kupiony przez należącą do Chemiskóru spółkę Internet Operator SA. Transakcja ta jest pierwszym etapem budowania nowej struktury własnościowej i organizacyjnej w grupie medialnej, tworzonej przez Chemiskór.

Zależna od Chemiskóru spółka Internet Operator SA, za cenę 4 mln zł, odkupiła portal Ahoj.pl od przejętej niedawno przez Chemiskór spółki The MotherShip Poland. Przedmiotem transakcji były prawa oraz wartości niematerialne składające się na Ahoj.pl, w tym prawa autorskie i prawa własności do wszystkich 21 domen internetowych zarejestrowanych na potrzeby portalu. Nabywca stwierdził, że zakup ten ma na celu zrestrukturyzowanie serwisu, rozbudowanie go i podniesienie jakości usług.

Transakcja ta jest pierwszym etapem budowania nowej struktury własnościowej i organizacyjnej w grupie medialnej, tworzonej przez Chemiskór. Internet Operator SA będzie odpowiedzialny za część redakcyjną portalu i stronę techniczną projektu. The MotherShip Poland zajmie się świadczeniem usług hostingowych i technicznych.

Zobacz również:

  • McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix
  • Elon Musk jest już szefem Twittera. Urzędowanie zaczął od zwolnienia CEO
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

W zeszłym miesiącu walne zgromadzenie wspólników The MotherShip Poland powołało nowy, jednoosobowy zarząd spółki reprezentowany przez Mariusza Hinza. Rezygnacje złożyli dotychczasowi szefowie TMS: Jeffery Grady, Mark Grazman i Rafał Sokół oraz m.in. dyrektor programowy Tomasz Raczek, który stwierdził, że utrzymanie jakości serwisu na dotychczasowym poziomie nie będzie możliwe w nowym układzie własnościowym portalu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200