Internet Idea zmieniła formę prawną

Spółka Internet Idea, zarządzająca portalem YoYo.pl, przekształciła się w spółkę akcyjną. Jej prezesem został Marek Tomkiewicz, dotychczasowy wiceprezes Internet Idea sp. z o.o. Arkadiusz Kuich, który...

Spółka Internet Idea, zarządzająca portalem YoYo.pl, przekształciła się w spółkę akcyjną. Jej prezesem został Marek Tomkiewicz, dotychczasowy wiceprezes Internet Idea sp. z o.o. Arkadiusz Kuich, który do tej pory był prezesem spółki, objął funkcję członka rady nadzorczej.

Przedstawiciele firmy wyjaśniają, że zmiana formy prawnej spółki jest związana głównie z rozszerzeniem działalności oraz planami dotyczącymi wprowadzenia przedsiębiorstwa na giełdę.

"Przekształcenie firmy w spółkę akcyjną było zmianą konieczną, do której zmierzaliśmy od chwili podpisania umowy inwestycyjnej z STGroup. Nasze funkcjonowanie jako spółki z ograniczoną odpowiedzialnością utrudniało lub uniemożliwiało kolejne kroki zmierzające ku wprowadzeniu inwestora strategicznego czy też publicznej emisji akcji" - mówi Arkadiusz Kuich z Internet Idea.

Tymczasem Internet Idea prowadzi negocjacje z Lycos Europe, który rozważa inwestycję w portal YoYo.pl.

***

Lycos zainteresowany portalem YoYo.pl?

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200