Internet Explorer 8 dla profesjonalistów

Microsoft przygotowuje kolejną wersję swojej przeglądarki. Niektóre modyfikacje tego oprogramowania mają na celu ułatwienie jego instalacji i konfiguracji w systemach korporacyjnych.

Druga wersja beta IE8, która ma się pojawić w sierpniu b., będzie wyposażona w funkcje adresowane do administratorów systemów IT m.in. umożliwiające łatwe i szybkie dołączenie tej przeglądarki do obrazu systemu Vista przeznaczonego do instalacji w wielu komputerach PC lub stacjach roboczych. Według Microsoft, obecnie tego typu proces dołączania IE7 do obrazu Windows XP zajmuje około dwóch godzin.

Firma zamierza wprowadzić do IE8 nowe narzędzia ułatwiające administratorom systemów IT zarządzanie i monitorowanie problemów związanych ze zgodnością stron WWW oraz aplikacji webowych z wymaganiami nowej wersji przeglądarki. Będzie to dodatkowa kategoria zdarzeń rejestrowanych przez Application Compatibility Toolkit oraz narzędzie ACT do testowania zgodności aplikacji i wewnętrznych firmowych stron WWW z IE8 oraz Vista.

Oprócz tego przeglądarka zostanie wyposażona w nowa wersję narzędzi Internet Explorer Administration Kit, które umożliwią modyfikację i przystosowanie tego programu do wymagań użytkowników korporacyjnych oraz współpracy z Vista i Windows Server 2008.

Jednocześnie Microsoft obiecuje, że nowa wersja IE8 będzie nie tylko wspierała najnowsze, otwarte standardy webowe, ale zapewni również lepszą niż dotąd zgodność ze starszymi wersjami tej przeglądarki.


TOP 200