Internet Explorer 7(+) gotowy w grudniu

Zgodnie z informacjami podanymi w blogu MSBLOG w lecie pojawi się trzecia beta Internet Explorera 7. Szóstego grudnia 2006 roku zostanie udostępniona wersja IE7 RTM (Ready-To-Manufacture, czyli gotowa do zaprezentowania światu).

W blogu pojawiły się nie tylko informacje na temat IE7, podano też szczątkowe notki na temat IE8: ma lepiej obsługiwać sieć i re-rendering. Ten ostatni zapewne w celu ulepszenia wyglądu grafik znajdujących się na stronach WWW.

Microsoft twierdzi również, że od 2006 roku kolejne wersje Internet Explorera będą udostępniane co rok. Prawdopodobnie ma to zatrzeć niekorzystne wrażenie spowodowane olbrzymią "dziurą" między premierą IE6 i IE7 oraz zahamować rosnącą popularność Firefoksa.

Zobacz również:

  • Samsung kładzie nacisk na składane smartfony

Warto przy okazji wspomnieć, że od niedawna IE7 działa w różny sposób w zależności od systemu operacyjnego, w jakim go uruchomiono. W Windows XP/Server 2003 przedstawia się on jako Internet Explorer 7 i jest po prostu unowocześnionym IE6 z kartami. W Viście natomiast będziemy mieli do czynienia z Internet Explorerem 7+, przeglądarką potrafiącą m.in. wykorzystać zaawansowane zarządzanie przywilejami i zamkniętą we własnym środowisku (sandboksie).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200