Internet Explorer 6.0 gotowy

Microsoft oficjalnie udostępnił finalną wersję najnowszej przeglądarki internetowej. Polska wersja IE 6.0 spodziewana jest prawdopodobnie późną jesienią.

Microsoft oficjalnie udostępnił końcową wersję najnowszej przeglądarki internetowej - Internet Explorer 6 (IE 6.0). Choć w programie wprowadzono wiele nowych, przydatnych funkcji, to interfejs użytkownika pozostał nie zmieniony.

Główne udoskonalenia w przeglądarce dotyczą ochrony prywatności użytkownika: funkcja P3P (Platform for Privacy Preferences) pozwala na zachowanie kontroli nad plikami cookies, a technologia Content Advisor umożliwia użytkownikowi określenie, które strony mogą być otwierane przez przeglądarkę. Dodatkowym zabezpieczeniem jest 128-bitowy klucz szyfrujący (funkcja ta jest już dostępna w IE 5.5 Service Pack 2). Pozostałe nowości to Image Toolbar, Auto Image Resize oraz Media Bar. Image Toolbar to niewielki pasek narzędzi, który pojawia się automatycznie po najechaniu kursora na obraz znajdujący się na stronie WWW. Umożliwia on np. wysłanie danego pliku graficznego pocztą elektroniczną. Auto Image Resize to funkcja dopasowująca wielkość grafiki do rozmiarów okna przeglądarki. Media Bar to w istocie zintegrowany z przeglądarką Windows Media Player, umożliwiający odtwarzanie z poziomu Explorera animacji oraz plików dźwiękowych.

Zobacz również:

  • Przeglądarka Edge wspiera dodatkowy mechanizm bezpieczeństwa
  • Nagrobek Microsoft Internet Explorer z Korei Południowej viralem
  • Google Search nie obsłuży już IE 11

Obecnie Internet Explorer 6.0 dostępny jest tylko w angielskiej wersji językowej. Według nieoficjalnych informacji, polskiej edycji programu można się spodziewać na przełomie listopada i grudnia. Najnowsza wersja przeglądarki Microsoftu nie współpracuje już z systemem Windows 95.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200