Interia.pl wchodzi na giełdę

Spółka opublikowała dziś swój prospekt emisyjny. Pierwsze notowanie na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zostało zaplanowane na 2 lutego br.

Interia.pl opublikowała dziś swój prospekt emisyjny. Spółka wyemituje 1,6 mln akcji, które będą stanowić 25% udziałów w kapitale spółki. Pierwsze notowanie na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zostało zaplanowane na 2 lutego br.

Jako cele emisji akcji, przedstawiciele Interii podali rozbudowę "platformy usług portalu, promocję oraz przejęcia firm technologicznych i serwisów niszowych". W ubiegłym roku przychody portalu wyniosły 8 mln. zł. Plan na rok bieżący zakłada zwiększenie przychodów do poziomu 14 mln zł. Przedstawiciele spółki zapowiadają, że zacznie ona przynosić zyski już w 2003 r. Obecnie zatrudnia 120 pracowników.

Zobacz również:

  • Google Meet stawia na większe możliwości streamingu

Spółka Interia.pl należy w 50% do ComArch SA oraz w 42% do radia RMF FM. Pozostałe 8% akcji należy do osób fizycznych lub zostało przeznaczone na program motywacyjny dla pracowników. Z badań KPMG wynika, że biorąc pod uwagę liczbę odsłon, Interia plasuje się na 3 miejscu wśród polskich portali, za Onet.pl i Wirtualną Polską i na 2 miejscu (wg. danych SMG/KRC), biorąc pod uwagę liczbę użytkowników kont pocztowych.

Interia.pl jest pierwszym polskim portalem, który złożył prospekt emisyjny w Komisji Papierów Wartościowych. Plany wejścia na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych mają także Hoga.pl, Arena.pl i Wirtualna Polska.

***

Interia.pl idzie na giełdę

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200