Interia coraz lepiej

Wyniki Interii za trzeci kwartał wskazują, że firma osiągnęła zysk EBIDTA w wysokości 71 tys. złotych. W analogicznym okresie ubiegłego roku spółka zanotowała stratę EBIDTA na poziomie 649 tys. zł. Prezes Interii optymistycznie patrzy w przyszłość firmy.

Trzeci kwartał okazał się znacznie lepszy dla Interii niż ubiegłoroczny. W tym okresie przychody firmy pochodzące ze sprzedaży wyniosły 4612 tys. zł. Jest to o 1270 tys. więcej niż w trzecim kwartale minionego roku.

Łącze przychody Interii z tego roku zamykają się w kwocie 12 544 tys. zł. Oznacza to, że dochody w porównaniu z ubiegłym rokiem zwiększyły się o 25%.

Zobacz również:

  • TikTok zmienia strategię dotyczącą bezpieczeństwa danych

Spółka w miniom kwartale zanotowała stratę na poziomie 4427 tys. zł. Jest to niemalże o połowę mniej niż w analogicznym okresie 2002 roku. Natomiast zysk EBIDTA wyniósł 71 tys.

”Wyniki finansowe Interii pokazują, że rentowność portalu jest możliwa do osiągnięcia - skomentował dla Internet Standard Tomasz Jażdżyński, prezes zarządu Interii - Już teraz w poszczególnych kwartałach osiągamy pozytywny wskaźnik EBITDA. W 2004 r. powinna być to sytuacja trwała, a w 2005 r. powinien też zacząć pojawiać się zysk netto.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200