Interia chce zarabiać na usługach VoIP

Krakowski portal zawarł wyłączną umowę z firmą Rozgadana, na mocy której będzie sprzedawał kody dostępu pozwalające na korzystanie z usługi telefonii internetowej - Telepin.

Krakowski portal zawarł wyłączną umowę z firmą Rozgadana, na mocy której będzie sprzedawał kody dostępu pozwalające na korzystanie z usługi telefonii internetowej - Telepin. Interia będzie sprzedawać online i dostarczać przez Internet kody dostępu pozwalające na wykonywanie internetowych połączeń głosowych. Zazwyczaj operatorzy VoIP umieszczają je na kartach pre-paid. Odpowiedni serwis w portalu ma być uruchomiony w najbliższym czasie. Wprowadzenie VoIP ma być kolejnym etapem różnicowania źródeł przychodów portalu.

Usługa Telepin oferowana przez firmę Rozgadana wykorzystuje Voice over IP i umożliwia prowadzenie znacznie tańszych rozmów telefonicznych: międzynarodowych, międzymiastowych i do sieci telefonii komórkowych. Telepin nie wymaga instalacji żadnych dodatkowych urządzeń, konieczny jest jedynie dostęp do aparatu telefonicznego z wybieraniem tonowym.

Zobacz również:

  • Google i NIST uruchomią produkcję procesorów kolejnej generacji
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200