Interia, Prokom Internet, Softbanka i TP Internet tworzą nową spółkę

CRTI ma zajmować się przetwarzaniem transakcji dokonywanych w ramach detalicznego handlu elektronicznego.

Interia.pl SA, Prokom Internet SA, Softbank SA i TP Internet wspólnie tworzą Centrum Rozliczeń Transakcji Internetowych SA (CRTI). Spółka będzie zajmowała się gromadzeniem, przetwarzaniem, przesyłaniem i archiwizacją transakcji związanych z operacjami płatniczymi o niewielkiej wartości, realizowanych w ramach detalicznego handlu elektronicznego.

Jako powód założenia spółki, jej założyciele podają chęć usprawnienia rozwoju handlu elektronicznego przez "zapewnienie autoryzowanego, bezpiecznego i oszczędnego regulowania płatności zgodnie z wymogami ustawy <I>O ochronie niektórych praw konsumentów </I>". Dodają też, że rozwój detalicznego handlu elektronicznego jest możliwy jedynie przez wspólne działanie firm dysponujących odpowiednimi rozwiązaniami.

Każdy z założycieli będzie miał 25% akcji nowej spółki, która rozpocznie działalność po uzyskaniu odpowiedniej zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

W radzie nadzorczej CRTI zasiądą: Ivo Makówka z Interii, Grzegorz Maciąg z Prokomu Internet, Piotr Kotelnicki reprezentujący Softbank, Tomasz Asman z TP Internet i Janusz Barta. Na czele zarządu stanie Wacław Iszkowski a jego zastępcami będą: Piotr Maćkowiak i Tadeusz Kuronowski.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200