Intelipay - internetowy przelew

Bank Inteligo udostępnia posiadaczom rachunków nową usługę płatności przy zakupach w Internecie. Wykorzystując Intelipay można już regulować płatności w sklepie Wirtualnej Polski.

Przebieg samej transakcji jest prosty: nie wymaga dodatkowych haseł, konieczności podawaniu numeru karty płatniczej. Po dokonaniu wyboru artykułu i sposobu płatności Intelipay, klient przekierowywany jest do serwisu Inteligo, gdzie finalizuje transakcję w formie przelewu zwykłego - w gotowej formatce przekazu, uzupełnionej automatycznie na podstawie danych ze sklepu. Pozostaje wybór rachunku, który ma zostać obciążony i podanie kodu operacji, stosowanego standardowo przy wszystkich transakcjach w Inteligo. Przelew ma charakter transakcji z opóźnioną datą realizacji - na sumę zakupu na koncie założona jest blokada, do czasu potwierdzenia przez sklep realizacji transakcji (sklep WP ma na to standardowo do 10 dni). Do momentu potwierdzenia zablokowana kwota pozostaje na oprocentowanym rachunku, sam przelew jest dla użytkownika Inteligo bezpłatny.

Ikonka "Płacę w Inteligo" powiadamiająca użytkownika o możliwości zrealizowania transakcji tą drogą pojawi się na początku w sklepie internetowym Wirtualnej Polski, którego udział w obrotach rynku B2C w ub. roku szacowany jest na 16%. W dalszej kolejności spodziewane jest wprowadzenie płatności Intelipay w sieci restauracji PizzaHut. Inteligo przewiduje podpisanie umów z kolejnymi partnerami, w tej chwili toczą się rozmowy z kilkoma firmami. "Myślimy o partnerach z branży ubezpieczeniowej, turystycznej, mamy też pomysł na wprowadzenie kilku partnerów specjalizujących się w niszach rynkowych" - powiedział Jarosław Augustowski, business development director w Inteligo.

Zobacz również:

Obecnie Inteligo obsługuje rachunki 140 tys. klientów i zarządza depozytami w wysokości 350 mln zł. Przedstawiciele IFS spodziewają się, że z Intelipay będzie korzystać nawet 75 tys. klientów banku.

Niemal równolegle z Intelipay wprowadzona została usługa kredytowa, od pewnego czasu Inteligo wspomina też o zamiarze wprowadzenia do sprzedaży jednostek funduszy OFE i ubezpieczeń. Ostatnie niepotwierdzone informacje o zainteresowaniu przejęciem od Bankgeselschaft Berlin spółki IFS oraz polskiego oddziału banku przez Commercial Union, potwierdzałyby ten kierunek rozwoju usług.