Inteligentny przełącznik SMC dla małych grup roboczych

Firma SMC zaprezentowała nowy, zarządzalny przełącznik LAN przeznaczony dla grup roboczych wymieniających dużo informacji. TigerSwitch SMC8612T wpisuje się w trend inteligentnych urządzeń sieciowych. Podobne produkty dla sektora małych i średnich firm oferują już tacy producenci jak NetGear, D-Link oraz Linksys. Wprowadzili oni już tanie produkty z technologiami Gigabit Ethernet, przełączanie w warstwie 3 oraz zaawansowane funkcje zarządzania.

Nowy przełącznik SMC wyposażono w 12 portów 10/100/1000 Mb/s i funkcje bezpieczeństwa oraz zapewniania jakości (QoS). Urządzenie wyposażono również w funkcje zarządzania, szyfrowania i autoryzacji użytkowników. Dodatkowo zawiera cztery złącza Mini GBIC do podłączenia optycznych portów uplink. Backplane urządzenia pozwala na transmisję danych z szybkością 24 Gb/s, co wystarczy do pracy wszystkich portów w trybie full-dupleks jednocześnie.

SMC8612T obsługuje ponadto autoryzację przez serwer RADIUS. Może być zarządzany przez wbudowany serwer webowy, obsługuje ponadto zdalne monitorowanie (RMON) oraz lustrzane porty (port mirroring), przydatny przy wykrywaniu problemów z połączeniami. Przełącznik TigerSwitch SMC8612T jest dostępny w cenie około 1200 dolarów a złącza Mini GBICs kosztują od 520 do 3,455 dolarów.

Zobacz również: