Inteligentne zegarki Samsung Gear z aplikacjami od polskiej Agory

Inteligentne zegarki to dość nowa kategoria urządzeń należąca do segmentu technologii ubieralnej. W naszym kraju te drogie gadżety nie zdobyły jeszcze zbyt dużej popularności, ale powstają już pierwsze aplikacje przygotowane z myślą o tych akcesoriach. Swoje oprogramowanie przeznaczone z myślą o urządzeniach Samsung Gear przygotowała Agora.

Samsung Gear to linia urządzeń koreańskiego producenta z segmentu technologii ubieralnej działająca w oparciu o system operacyjny Tizen OS. Zaliczają się do niej opaska mierząca aktywność sportową Gear Fit oraz dwa zegarki Gear 2 i Gear 2 Neo. Starszy Galaxy Gear, wydany jeszcze w zeszłym roku, pracuje pod kontrolą Androida.

Akcesoria te mają własny wyświetlacz i moduły łączności, dzięki którym mogą wymieniać informacje ze smartfonem. Dla inteligetnych zegarków dostępne są też dedykowane aplikacje. Jednymi z pierwszych aplikacji obok pozycji preinstalowanych przez producenta, przygotowanymi dla polskich użytkowników urządzeń Samsung Gear, są trzy programy od Agory. Dostępne są takie tytuły jak Gazeta.pl LIVE, Sport.pl LIVE oraz Tuba FM i są to pierwsze polskie aplikacje do inteligentnych zegarków Samsunga.

Zobacz również:

  • Kwarantanna domowa, czyli aplikacja mobilna tysięcy Polaków. Czy jest obowiązkowa?
Inteligentne zegarki Samsung Gear z aplikacjami od polskiej Agory

Gazeta.pl LIVE pozwala użytkownikom z poziomu nadgarstka przeglądać najświeższe wiadomości. Sport.pl LIVE dla Samsung Gear pozwala śledzić w czasie rzeczywistym wydarzenia sportowe. Ostatnia z trzech aplikacji, czyli Tuba FM, to z kolei wirtualny pilot do zainstalowanego na urządzeniu mobilnych odtwarzacza multimedialnego. Dzięki niemu można sterować odtwarzaniem materiałów audio z poziomu dotykowego ekranu umieszczonego na nadgarstku.

Posiadacze urządzeń z rodziny Samsung Gear mogą pobrać aplikacje przygotowane przez Agorę ze sklepu Samsung Apps.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200