Inteligentne sieci w Veracomp

F5 Networks, producent rozwiązań do inteligentnego zarządzania ruchem w sieciach komputerowych podpisał z firmą Veracomp umowę o współpracy.

F5 Networks, producent rozwiązań do inteligentnego zarządzania ruchem w sieciach komputerowych podpisał z firmą Veracomp umowę o współpracy.

Produkty F5 Networks adresowane są do dostawców usług i aplikacji internetowych (ISP/ASP), operatorów telekomunikacyjnych, internetowych central danych (IDC), mediów internetowych (portali prasowych, radiowych i telewizyjnych), banków, instytucji finansowych oraz firm handlowo-usługowych prowadzących działalność przez Internet.

Jak twierdzi producent, pozwalają na szybki dostęp do zawartości stron WWW, zwiększenie wydajności i bezpieczeństwa pracy serwerów WWW, usprawnienie ruchu w sieciach LAN i WAN, a także pełne zarządzanie i monitoring sieci teleinformatycznych.

Nowy kontrakt pozwoli Veracomp rozszerzyć ofertę o rozwiązania optymalizujące przepływ informacji w sieciach informatycznych na trzy sposoby.

-Urządzenia F5 Networks z serii BIG-IP dla zastosowań w sieciach lokalnych (LAN) i 3DNS dla sieci rozległych (WAN) kontrolujące serwery pracujące w sieci oraz zarządzające ruchem, rozdzielając obciążenia kierowane do jednego adresu IP lub URL. Urządzenia automatycznie wybierają serwer WWW, który jest najmniej obciążony, znajduje się najbliżej użytkownika wysyłającego zapytanie oraz jest w pełni sprawny.

-Urządzenia pamięci buforujących strony WWW F5 Networks (EDGE-FX, GLOBAL-SITE) wykrywające dane najczęściej wykorzystywane przez użytkowników sieci i zapisujące je w pamięci buforującej.

-Specjalistyczne oprogramowanie zarządzające F5 Networks (SEE-IT Network Manager) dostarczające administratorom sieciowym informacji o aktualnym stanie systemu oraz przewidywaniach dotyczących jego wydajności i ewentualnych przeciążeń. Oprogramowanie centralizuje dane gromadzone przez wszystkie urządzenia w systemie, analizuje je i tworzy raporty dla administratorów sieci. Wbudowany system alertów pomaga administratorom przewidzieć, kiedy i gdzie będzie potrzebne dodatkowe zabezpieczenia, aby zapewnić nieprzerwane działanie systemu.

Veracomp będzie dostarczał produkty F5 Networks wzbogacone o dodatkowe usługi: wsparcia technicznego przed i po sprzedaży oraz konsultingu informatycznego. Dystrybutor będzie także świadczył rozszerzone usługi serwisowe wymiany i wypożyczenia produktów F5 Networks na czas naprawy. Compendium – Centrum Edukacyjne Veracomp SA rozpocznie natomiast organizację szkoleń.

Więcej informacji:

http://www.veracomp.pl