Inteligentne połączenia

Telekomunikacja Polska SA udostępniła pierwsze cztery usługi w sieci inteligentnej.

Telekomunikacja Polska SA udostępniła pierwsze cztery usługi w sieci inteligentnej.

Pierwszą z usług oferowanych w sieci inteligentnej jest znana od 1995 r. Infolinia 0-800, której nazwę zmieniono na Linia Bezpłatna 800. Wzbogacono ją m.in. o możliwość automatycznego przekierowania klientów dzwoniących pod wybrany numer, w zależności od pory dnia czy dnia tygodnia. Możliwe jest również wykupienie tej usługi tylko dla określonego regionu, miasta i na określoną liczbę dni. Za najprostszą opcję (udostępnienie jednego numeru 0-800, standardowa zapowiedź słowna, jeden numer docelowy, połączenia miejscowe i międzystrefowe we wszystkie dni tygodnia) klient będzie musiał zapłacić jednorazowo 160 zł i 49 zł abonamentu miesięcznego. Do tego dochodzą opłaty 0,22 zł za każdą minutę połączenia.

Linia Ulgowa 801 jest usługą pośrednią między Linią 800 a zwykłym klasycznym połączeniem. Dzwoniąc pod numer 0-801, będziemy częściowo partycypować w kosztach połączenia. Proporcja udziału w kosztach rozmowy firmy i jej klienta będzie zależeć od niej samej. Konieczność opłaty pozwala ograniczyć liczbę dzwoniących do naprawdę zainteresowanych. Za najprostszą opcję (na podobnych zasadach, jak w Linii Bezpłatnej) klient będzie musiał zapłacić jednorazowo 186 zł i 98 zł abonamentu miesięcznego. Do tego dochodzi opłata za połączenie (0,17 zł za minutę). Dzwoniący pod Linię Ulgową ponoszą opłaty odpowiadające czasowi połączenia (z dokładnością do sekundy).

Numer ogólnopolski

Usługa Linia Firmowa 804 to propozycja dla firm mających oddziały w całej Polsce. Po wykupieniu tej usługi, firma jest dostępna pod jednym, ogólnokrajowym numerem, a elektroniczna centrala łączy rozmowy z oddziałem najbliższym dzwoniącemu.

Jednorazowa opłata za udostępnienie numeru 0-804 wynosi 934 zł, abonament miesięczny na czas nieokreślony za pakiet do 10 numerów docelowych - 934 zł. Najprostsza opcja połączeń z Linią Firmową przewiduje opłatę 0,2 zł za każde połączenie bez względu na odległość i porę dnia.

Ostatnią z wprowadzonych przez TP SA w lutym br. usług jest Teległosowanie 707. Dzwoniąc pod numer 0-707, będzie można brać udział w konkursach organizowanych m.in. przez różne stacje telewizyjne. Jednorazowa opłata za udostępnienie do jednego numeru wynosi 80 zł plus 50 zł za miesięczny abonament.

Wprowadzone usługi, zdaniem przedstawicieli Telekomunikacji Polskiej SA, stanowią jedyną tego typu ofertę w Europie Środkowo-Wschodniej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200