Intel: zysk ponownie w dół

Producent procesorów w kolejnym kwartale odnotował zmniejszenie się zysku netto. Intel zarobił o 76% mniej, niż w III kw. ubiegłego roku.

Intel, największy na świecie producent procesorów, przedstawił wyniki za trzeci kwartał 2001 r. Zysk netto koncernu zmniejszył się w okresie lipiec-wrzesień o 76% w porównaniu do III kw. roku 2000. W stosunku do II kwartału tego roku zysk był również mniejszy - o 17% i wyniósł 709 mln USD.

Przychody ze sprzedaży zamknęły się kwotą 6,55 mld USD i były wyższe o 3% w porównaniu do wyników z kwartału ubiegłego. Jednakże w stosunku do III kwartału w roku minionym poziom przychodów był mniejszy o jedną czwartą (wyniosły one wówczas 8,73 mln USD). Przedstawiciele Intela stwierdzili, że takie właśnie wyniki spodziewali się osiągnąć, o czym poinformowali jeszcze we wrześniu.

Prezes i dyrektor wykonawczy Intela, Craig R. Barrett powiedział, że wyniki koncernu w trzecim kwartale były dobre, mimo że nie widać końca spowolnienia ekonomicznego. Nadmienił, że na rynku istnieje silne zapotrzebowanie na procesory Pentium 4, co powinno wpłynąć pozytywnie na wyniki przyszłego kwartału.

***

Intel: zysk mniejszy o 76%

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200