Intel zwiększa pojemność układów flash

Opracowana przez firmę technologia pozwoli na produkcję kości pamięci flash o dwukrotnie mniejszych rozmiarach i jednocześnie dwukrotnie większej pojemności niż obecnie.

Koncern opracował technologię, która ma pozwolić na wytwarzanie kości pamięci flash o dwukrotnie mniejszych rozmiarach i dwukrotnie większej pojemności niż obecnie. Ich produkcję firma planuje rozpocząć w pierwszej połowie przyszłego roku.

Nowe pamięci flash będą produkowane w technologii 0,13 mikrona - większość dostępnych obecnie na rynku układów produkowanych jest w technologii 0,18.

Zobacz również:

  • Spadają ceny dysków SSD

Zdaniem przedstawicieli Intela, nowe pamięci pozwolą producentom urządzeń korzystających z tych nośników na znaczne zwiększenie ich możliwości. Na wprowadzeniu nowej technologii zyska również Intel, pozwoli ona bowiem na produkowanie większej liczby nośników, przy mniejszym nakładzie kosztów. To zaś może spowodować obniżkę cen pamięci tego typu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200