Intel znacząco obniża ceny procesorów

Najszybsze jednostki z serii Pentium III i Celeron są teraz tańsze o ok. 30%.

Intel obniżył ceny procesorów Pentium III i Celeron o ok. 30%. W głównej mierze jest to element strategii związanej z wprowadzeniem na rynek nowego procesora Pentium 4, co ma nastąpić w najbliższych tygodniach. Ponadto producent prowadzi stałą politykę, zakładającą regularne obniżki cen jego procesorów.

Według nowego cennika Pentium III taktowany zegarem 1 GHz kosztuje 465 USD, czyli o 31% mniej. Cena Pentium III 933 MHz spadła o 32% i obecnie wynosi 348 USD. Cena najszybszego Celerona z zegarem 700 MHz została obniżona o 36%, do 88 USD, podczas gdy za jednostkę z zegarem 667 MHz trzeba zapłacić 83 USD, czyli o 26% mniej niż dotychczas.

Obniżka objęła również bardziej zaawansowane jednostki z serii Pentium III Xeon, wykorzystywane w serwerach i stacjach roboczych. Pentium III Xeon 1 GHz z pamięcią podręczną drugiego poziomu (Level 2) 256 KB jest obecnie tańszy o 28% i kosztuje 515 USD. Wersja tego samego układu taktowana zegarem 933 MHz spadła o 24%, do 425 USD.

W przypadku słabszych jednostek z serii Pentium III i Celeron obniżki były znacznie mniejsze, często rzędu 5%. Spadły także ceny procesora Celeron do komputerów przenośnych, który w zależności od modelu jest teraz tańszy o 7-28%.

Wszystkie ceny dotyczą sprzedaży procesorów w pakietach po 1 tys.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200