Intel zapowiada premierę pamięci SSD

Intel potwierdził wczoraj, że przygotowuje się intensywnie do wprowadzenia na rynek nowej linii pamięci SSD (Solid-State Drive) przeznaczonych do instalowania w notebookach i komputerach PC.

Przedstawiciel firmy poinformował, że będą to napędy o wielkości 1,5 oraz 2,5 cala o pojemnościach od 80 do 160 GB. Rozwiązania wejdą na rynek prawdopodobnie w drugiej połowie 2008 r.

Intel zademonstrował pamięci SSD na początku br. w Las Vegas podczas targów Consumer Electronics Show. Firma zapowiedziała wtedy, że pamięci pojawią się w jej ofercie być może już w kwietniu br. podczas trwania konferencji IDF. Obecnie jest pewne, że pamięci zostaną wprowadzone na rynek w późniejszym okresie.

Zobacz również:

Intel oferuje obecnie ultra małe, energooszczędne pamięci SSD, przeznaczone do instalowania w przenośnych urządzeniach elektronicznych. Są to takie rozwiązania, jak Z-P140 PATA (o pojemności 2 GB) i Z-U130 USB (o pojemności 4 GB).

Samsung zapowiada, że jego 2,5-calowe pamięci SSD (o pojemności 128 GB) pojawią się na rynku w drugim kwartale br., a Toshiba zamierza poszerzyć ofertę o podobne produkty w maju. Będą to pamięci SSD o pojemnościach od 32 do 128 GB.


TOP 200