Intel zapowiada nowe procesory Core vPro

Intel zapowiedział wczoraj wprowadzenie w I kwartale 2011 r. nowych procesorów Core vPro. Będą to układy przeznaczone do budowania komputerów biznesowych, wspierające szereg technologii zwiększających bezpieczeństwo pracy oraz automatyzujące proces zarządzania pecetami i notebookami.

Intel ostatnią wersję biznesowej platformy vPro zaprezentował w lutym br. Nowe procesory Core vPro będą zawierać dwa albo cztery rdzenie i będą oparte na architekturze Sandy Bridge, która integruje w ramach jednego układu jednostki CPU i przetwarzające grafikę.

Intel zapowiada nowe procesory Core vPro

Procesor Core vPro

Nowa platforma vPro ma obsługiwać wiele rozwiązań sprzętowych oraz programistycznych, dzięki którym administrator może zarządzać komputerami za pośrednictwem sieci przewodowych oraz radiowych. Jedno z ważniejszych rozwiązań to "host-based activation". Pozwala ono zarządzać komputerami zdalnie. Administrator może wtedy np. zainstalować w ciągu jednej nocy zdalnie system Windows 7 na 10 tys. komputerach PC.

Zobacz również:

  • Apple, Nvidia i AMD zmniejszają zamówienia w TSMC. Czy to oznaka recesji?
  • Intel zmienia specyfikację techniczną układów graficznych ARC A380

Kolejna ważna technologia to AT 3.0 (Anti-Theft 3.0). Dzięki niej, w razie kradzieży czy zgubienia komputera, można zdalnie "wyczyścić" jego pamięć, usuwając ważne i poufne informacje. Można to będzie zrobić również za pośrednictwem sieci 3G, i to nawet wtedy gdy system operacyjny zarządzający komputerem nie pracuje.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200