Intel zamraża rekrutację. Inne firmy IT już to zrobiły

Producent chipów wprowadza również inne środki oszczędnościowe, takie jak ograniczenie udziału swoich pracowników w konferencjach branżowych.

Intel szuka oszczędności / Fot. Amr Taha, Unsplash.com

Intel szuka oszczędności / Fot. Amr Taha, Unsplash.com

Po podobnych działaniach ze strony takich firm jak Nvidia czy Microsoft, Intel jest kolejnym gigantem technologicznym, który wstrzymuje zatrudnianie.

Zobacz: PDF Joiner

Zobacz również:

  • Certyfikacja Intel Evo w biznesie - jakie są jej korzyści?
  • Wartość dodana dla HR w nowej skali

Firma podobno zamroziła zatrudnianie w dziale odpowiedzialnym za układy komputerów stacjonarnych i laptopów. Wszystko po to, by ciąć koszty.

Zgodnie z notatką wysłaną do personelu, Intel wstrzymuje zatrudnianie, dodając, że rekrutacje mogą rozpocząć się ponownie za ok. dwa tygodnie, po kolejnej ocenie kondycji firmy i określenie priorytetów. Wszystkie dotychczasowe oferty pracy będą honorowane - jeśli więc niedawno Intel złożył komuś ofertę, na pewno wywiąże się z obietnicy.

Sprawdź: Boty Discord

Dodatkowo Intel przedstawił plan na redukcję kosztów. Nie tylko anulował niektóre podróże służbowe dla całych grup pracowników, ale też chce do minimum ograniczyć udział personelu w przeróżnych konferencjach branżowych. "Wierzymy, że jesteśmy na początku długoterminowego cyklu wzrostu w branży półprzewodników i mamy odpowiednią strategię. Większa koncentracja i ustalenie priorytetów w naszych wydatkach pomoże nam przetrwać niepewność makroekonomiczną, realizować naszą strategię i wypełniać zobowiązania wobec klientów, akcjonariuszy i pracowników" - podaje Intel w oświadczeniu.

Podobnie jak inne firmy z sektora technologicznego, Intel również znacznie skurczył swoją kapitalizację. Akcje spółki potaniały o niemal 30% od początku roku, co sprawia, że m.in. inwestorzy domagają się optymalizacji kosztów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200