Intel zamierza obniżyć ceny procesorów nawet o 40%

Zdaniem analityków, działania te mają być odpowiedzią producenta na zmniejszony popyt na komputery PC i próbą umocnienia Pentium 4 na tym rynku.

Prawdopodobnie w ten weekend Intel ogłosi nowy cennik swoich procesorów. Według anonimowych źródeł zbliżonych do firmy, obniżka cen niektórych jednostek może wynieść nawet 40%.

Przewiduje się, że ceny Pentium 4 z zegarem 1,4 i 1,5 GHz mogą spaść o 21-23%, a Pentium III 1 GHz nawet o 43%. Jednostki Celeron oraz Pentium III dla notebooków będą prawdopodobnie tańsze o ok. 30%. Za Pentium III Xeon 1 GHz trzeba będzie natomiast zapłacić o 17% mniej.

Zdaniem analityków działania te mają być odpowiedzią producenta na zmniejszony popyt na komputery PC i próbą umocnienia Pentium 4 na tym rynku.

Przedstawiciele Intela zastrzegli, że nie udzielają na ten temat żadnych komentarzy do czasu oficjalnego opublikowania nowego cennika. Będzie to miało prawdopodobnie miejsce w najbliższą niedzielę.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200