Intel zakończył prace nad technologią 0,13 mikrometra

Intel poinformował o zakończeniu prac nad procesem umożliwiającym produkcję układów w technologii 0,13 mikrometra. Pozwoli mu to na wytwarzanie układów z tranzystorami o grubości nie przekraczającej 1...

Intel poinformował o zakończeniu prac nad procesem umożliwiającym produkcję układów w technologii 0,13 mikrometra. Pozwoli mu to na wytwarzanie układów z tranzystorami o grubości nie przekraczającej 1/1000 włosa ludzkiego.

Przedstawiciele Intela twierdzą, że nowa technologia umożliwi produkcję mniejszych i jednocześnie wydajniejszych układów. Wzrosnąć ma także pojemność pamięci podręcznej, w którą będą wyposażane procesory.

Technologia 0,13 mikrometra zostanie wdrożona do procesu produkcyjnego w przyszłym roku. Procesor wykonany w tej technologii będzie zużywał o ok. 20% mniej energii, co pozwoli m.in. na wydłużenie czasu pracy baterii w komputerach przenośnych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200