Intel zainwestuje 20 mld dolarów w fabrykę chipów w Ohio

Jak podała agencja Reuters, dzisiaj Intel Corp. ogłosiła nową inwestycję wartości 20 mld USD w fabrykę chipów.

Intel zainwestuje 20 mld dolarów w fabrykę chipów w Ohio

Brian Kostiuk/Unsplash

Fabryka chipów Intela powstanie w pobliżu Columbus w amerykańskim stanie Ohio. Nowy zakład produkcyjny będzie rozwijał i produkował zaawansowane układy półprzewodnikowe. Planowana inwestycja stworzy 3000 stałych miejsc pracy na 1000-akrowej stronie w New Albany, Ohio. Według magazynu „Time”, który jako pierwszy podał tę wiadomość, Intel zbuduje co najmniej dwa zakłady produkcji półprzewodników. Początkowe 20 miliardów dolarów jest początkiem. Ostatecznie może bowiem powstać w ciągu dekady kompleks 8 fabryk kosztujący nawet 100 miliardów dolarów i zatrudniający 10 tys. pracowników.

Dzisiaj także prezydent Joe Biden uwagi na temat wysiłków rządu USA „w celu zwiększenia podaży półprzewodników, produkowania ich więcej w Ameryce i odbudowy naszych łańcuchów dostaw tutaj w kraju”, jak już zapowiedział Biały Dom.

Zobacz również:

  • Intel uruchamia wirtualne muzeum prezentujące 50 lat historii firmy
  • Bosch rozbudowuje fabrykę w niemieckim Reutlingen
  • Intel planuje wybudować fabrykę układów scalonych w Niemczech

Według źródeł agencji Reuters, szef Intela Pat Gelsinger ma się pojawić z Bidenem dzisiaj w Białym Domu.

Administracja Bidena stara się przekonać Kongres do zatwierdzenia 52 miliardów dolarów dofinansowania na radykalne zwiększenie produkcji układów scalonych w Stanach Zjednoczonych. Senat w czerwcu głosował 68-32 za finansowaniem chipów jako części szerszej ustawy o konkurencyjności, ale w Izbie utknęła ona w martwym punkcie.

We wrześniu Intel rozpoczął budowę dwóch fabryk w Arizonie w ramach planu przekształcenia się w głównego producenta układów scalonych dla klientów zewnętrznych. Te warte 20 mld dolarów zakłady zwiększą łączną liczbę fabryk Intela w jego kampusie w Chandler na przedmieściach Phoenix do sześciu.

Jak podaje „Time”, Intel rozważał 38 lokalizacji, zanim w grudniu wybrał New Albany w stanie Ohio. Ohio zgodził się zainwestować 1 miliard dolarów w poprawę infrastruktury.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200