Intel: wzrost będzie umiarkowany

Przychody w III kw. 2004 r. sięgnęły 8,47 mld USD, co oznacza wzrost o 8 proc. w stosunku rocznym. Dostawy chipów sięgnęły rekordowego poziomu. Zysk netto Intela wzrósł o 15 proc. do 1,91 mld USD.

Intel: wzrost będzie umiarkowany

Intel: wyniki finansowe w latach 1999-2004

Wynik w podsumowanym kwartale okazał się odrobinę wyższy od zapowiadanego w połowie września, wciąż jednak sprzedaż spółki była poniżej wcześniejszych oczekiwań, bowiem rosną zapasy odbiorców Intela w związku ze słąbnącym popytem na procesory.

Spółka zapowiada, że ostatni kwartał roku przyniesie przychody na poziomie 8,6-9,2 mld USD, co oznacza wzrost w ujęciu kwartalnym o 5 proc. Dla porównania, wcześniejsze lata przynosiły wzrost ok. 8-proc.

Zobacz również:

  • Mastercard, PayPal i Visa wstrzymują swoją działalność w Rosji
  • Chmury także mają szczyty. „Best in cloud 2021”
Dlaczego Intel?

Komisja Europejska zwróciła się do czterech państwa wspólnoty z prośbą o wyjaśnienia dotyczące faworyzowania w przetargach publicznych komputerów wyposażonych w układy Intela. KE oczekuje infomacji od Francji, Holandii, Finlandii oraz Szwecji. Wcześniej zwracała się także do Niemiec i Włoch.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200