Intel wystawia na sprzedaż swoje patenty 5G

Jak wiadomo, Intel zdecydował się opuścić rynek rozwiązań 5G i podjął w tym tygodniu kolejny krok będący konsekwencją tej strategii. Jak podają dobrze poinformowane źródła, korporacja zamierza w związku z tym wystawić na sprzedaż kilka tysięcy patentów opisujących różnego rodzaju technologie i rozwiązania, które mogą znaleźć zastosowanie w sieciach 5G.

Jak wiadomo Intel ogłosił, że wycofuje się całkowicie z rynku telefonii komórkowej 5G w kwietniu tego roku. Analitycy są przekonani iż korporacja zdecydowała się na taki krok między innymi z tego powodu (a niektórzy spekulują, że przede wszystkim), że Apple i Qualcomm doszły po długich negocjacjach do porozumienia i ogłosiły wcześniej, iż będą wspólnie rozwijać technologię 5G. Intel widać doszedł do wniosku, że nie ma dla niego miejsca na tym rynku i stąd taka zaskakująca dla wielu decyzja.

Według pierwszych informacji Intel chce wystawić na sprzedaż (na aukcji), co najmniej 8,5 tys. patentów, z czego 6 tys. dotyczy technologii 5G. Już sama liczba patentów wskazuje na to, że Intel przez całą ostatnio dekadę nie zasypywał gruszek w popiele i intensywnie pracował nad technologiami 5G. Wszystko wskazuje na to, że pojawią się one w rozwiązaniach 5G, które znajdą się w ofertach innych firm..

Zobacz również:

Intel zlecił zorganizowanie aukcji znanej firmie Nader Mousavi of Sullivan & Cromwell i podobno spodziewa się, że pierwsze nieoficjalne jeszcze oferty zakupu patentów zaczną napływać z początkiem sierpnia. Mówi się, że będzie to jedna z największych sprzedaży patentów – jeśli nie największa, co okaże się po zakończeniu licytacji - w całej historii przemysłu IT.


TOP 200