Intel wykrył błąd w chipsecie Sandy Bridge i wstrzymuje jego dostawę

Intel poinformował wczoraj, że z powodu wykrycia błędu w układzie scalonym (chipset) obsługującym procesory Core ostatniej generacji, wstrzymuje czasowo jego dostawę.

Intel wykrył błąd w chipsecie Sandy Bridge i wstrzymuje jego dostawę
Chipset (zdjęcie obok) towarzyszy procesorom Core następnej generacji opartym na architekturze Sandy Bridge, którą Intel zaprezentował w zeszłym miesiącu na targach Consumer Electronics Show. Firma poinformowała jednocześnie, że błąd został już dokładnie zlokalizowany i usunięty, tak iż kolejne chipsety (które trafią do rąk producentów komputerów w drugiej połowie lutego) będą już pracować poprawnie.

Błąd został wykryty w chipsecie 6-Series noszącym kodową nazwę Cougar Point, który zaczął schodzić z taśmy produkcyjnej z dniem 9-go stycznia br. Błąd może powodować nieprawidłową pracę portów Serial-ATA (SATA) znajdujących się na chipsecie, które współpracują z dyskami twardymi.

Zobacz również:

  • Certyfikacja Intel Evo w biznesie - jakie są jej korzyści?
  • Wyciek danych z serwerów MSI może mieć duże konsekwencje

Użytkownicy, którzy kupili komputery zawierające czterordzeniowe procesory drugiej generacji Core i5 i Core i7 powinni się liczyć z tym, że posiadane przez nich komputery mogą pracować niestabilnie. Intel twierdzi jednak, że "konsumenci mogą dalej używać takich komputerów i mieć do nich zaufanie, gdyż pracują one poprawnie", zapewniając jednocześnie iż dział wsparcia technicznego firmy pracuje nad rozwiązaniem tego problemu.

Analitycy twierdzą, że błąd wykryty w chipsecie Sandy Bridge spowoduje, iż przychody Intela mogą spaść w pierwszym kwartale 2011 r. nawet o 300 mln USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200