Intel wstrzymuje sprzedaż wadliwych Xeonów 900 MHz

Koncern przyznał, że procesory Pentium III Xeon 900 MHz zawierają poważną usterkę, która może doprowadzić do unieruchomienia serwera. Jednocześnie wstrzymano dystrybucję wadliwych układów.

Intel potwierdził, że produkowane przez niego procesory Pentium III Xeon, taktowane zegarem o częstotliwości 900 MHz i posiadające 2 MB pamięci cache, zawierają poważne usterki. Układy te bardzo łatwo ulegają przegrzaniu, co może spowodować zawieszenie opartego na nich serwera. Koncern wstrzymał w związku z tym sprzedaż tych procesorów. Do czasu usunięcia usterki i rozpoczęcia produkcji nowej, wolnej od wad partii 900-megahercowych Xeonów, zostaną one zastąpione na rynku przez procesory Pentium III Xeon pracujące z szybkością 700 MHz.

Taktowane zegarem o częstotliwości 900 MHz układy Pentium III Xeon są najszybszymi obecnie chipami Intela przeznaczonymi dla wieloprocesorowych serwerów. Docelowo mają one jednak być zastąpione procesorami opartymi na architekturze Pentium 4. Układy te, noszące kodową nazwę Foster, sprzedawane są od maja br. pod handlową nazwą Xeon (bez poprzedzającego ją słowa Pentium). Są one jednak wyposażone jedynie w 256 kB pamięci cache. Układy z 2-megabajtową pamięcią podręczną zapowiadane są na I kwartał przyszłego roku. Również w 2002 roku na rynku mają się pojawić Xeony wykonane w technologii 1,13 mikrona.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200