Intel współpracuje z Kodakiem

Następuje zbliżenie standardowej fotografii do komputerów PC.

Następuje zbliżenie standardowej fotografii do komputerów PC.

Intel i Eastman Kodak zawarły porozumienie, dotyczące wymiany technologii i współpracy marketingowej w popularyzacji nowych platform i zastosowań fotografii cyfrowej. Jego efektem ma być m.in. wyposażenie laboratoriów fotograficznych Qualex firmy Kodak w urządzenia do skanowania i nagrywania dysków CD-ROM oraz wprowadzenie na rynek przez Intela i Kodaka cyfrowych aparatów fotograficznych nowego typu.

Oddając zwykły film do wywołania w nowego typu laboratorium, użytkownik będzie mógł otrzymać nie tylko zwykłe odbitki, ale również dysk CD-ROM z fotografiami w formacie cyfrowym. Zdjęcia te będzie można poddać edycji na domowym komputerze PC lub w punkcie usługowym wyposażonym w odpowiedni sprzęt komputerowy. Obecnie firmy nie uzgodniły formatu obrazów, zapisywanych na dyskach Kodak Picture CD, i oprogramowania używanego do ich edycji. Natomiast nowego typu cyfrowe aparaty fotograficzne mają wykorzystywać opracowywane obecnie przez Intela matryce sensorów CMOS zamiast obecnie stosowanych CCD.

Szczegóły porozumienia, a także pierwsze związane z nim produkty mają być zaprezentowane już pod koniec II kw. br.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200