Intel wprowadził na rynek procesor Pentium III Xeon 700 MHz

W ofercie Intela znalazła się nowa wersja procesora Pentium III Xeon, taktowana zegarem o częstotliwości 700 MHz. Jego największym udoskonaleniem, w porównaniu do wersji wyposażonej w zegar 550 MHz, j...

W ofercie Intela znalazła się nowa wersja procesora Pentium III Xeon, taktowana zegarem o częstotliwości 700 MHz. Jego największym udoskonaleniem, w porównaniu do wersji wyposażonej w zegar 550 MHz, jest zintegrowana z procesorem pamięć podręczna L2 o pojemności 1 lub 2 MB.

Nowy Xeon, wyposażony w magistralę systemową 100 MHz, przeznaczony jest do pracy w serwerach cztero- i ośmioprocesorowych. Jak zapewniają przedstawiciele producenta, jego wydajność dzięki szybszemu zegarowi i nowej konstrukcji może być większa od jednostki z zegarem 550 MHz o 13-46%.

Ponadto jednostka wytwarzana jest w technologii 0,18 mikrometra, dzięki czemu procesor w wersji 2 MB składa się ze 140 mln tranzystorów znajdujących się w jednej obudowie.

Cena nowego Xeona w pakietach po 1 tys. sztuk wynosi 1177 USD w wersji z 1 MB pamięci L2 oraz 1980 USD za wersję z pamięcią 2 MB.

***

Intel wprowadził na rynek 15 nowych modeli Pentium

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200