Intel wprowadzi nowe karty graficzne dla profesjonalistów

Producent przygotowuje się do debiutu układów graficznych z serii Arc Pro A60.

Po wielu miesiącach oczekiwania i latach rozwoju firma Intel w ubiegłym roku wprowadziła na rynek dedykowane układy graficzne dla komputerów stacjonarnych. Na półkach sklepowych znajdziemy już nie tylko procesory graficzne od AMD oraz Nvidii.

Procesory graficzne Intel Arc
Źródło: intel.com

Procesory graficzne Intel Arc

Źródło: intel.com

Poza układami graficznymi przeznaczonymi dla konsumentów w rodzinie Arc znajdziemy model do zastosowań profesjonalnych - A30, A40 oraz A40M. Wszystkie karty pracują na tym samym procesorze graficznym o nazwie kodowe ACM-G11 z maksymalnie 8-rdzeniami Xe. Dodatkowo wszystkie wyżej wymienione modele dystrybuowane są jedynie dla producentów komputerów - nie da się ich kupić na wolnym rynku.

Zobacz również:

  • Intel sprzedaje swoje kolejne udziały w spółce IMS
  • Intel optymalizuje zużycie energii kart graficznych z rodziny Arc

Intel planuje wprowadzić do sprzedaży dwa nowe, wydajniejsze modele z rodziny Arc Pro, które dostępne będą również w swobodnej dystrybucji. Układy mają zawierać nawet do 16-rdzeni Xe oraz 256 jednostek wykonawczych. Całość bazować będzie na procesorze graficznym ACM-G10 lub ACM-G12.

Układy graficzne z serii Arc Pro pojawią się w wersjach desktopowych oraz mobilnych. Ich wydajność powinna być około dwukrotnie wyższa od aktualnie sprzedawanych modeli z serii A40.

Karty graficzne Intel Arc Pro A60 oraz A60M będą najwyższymi modelami dedykowanymi do zastosowań profesjonalnych. Przeznaczono je do wykorzystania m. in. w programach typu AutoCAD.

Intel nie przedstawił jeszcze oficjalnych szczegółów dotyczących specyfikacji technicznej, ceny, ani daty premiery nadchodzących kart graficznych z serii biznesowej Arc Pro.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200