Intel wprowadza nowy procesor dla serwerów

Intel zaprezentował nowy procesor z rodziny Pentium III Xeon przeznaczony dla platform serwerowych.

Intel zaprezentował nowy procesor z rodziny Pentium III Xeon przeznaczony dla platform serwerowych.

Nowy chip taktowany jest zegarem o częstotliwości 900 MHz i został wyposażony w 2MB pamięci cache drugiego poziomu. Procesor zapewniać będzie najwyższą wydajność platformom serwerowym opartym na cztero i ośmio-procesorowych systemach Intela.

Aktualnie hurtowa cena procesora Pentium III Xeon 900 MHz z pamięcią cache 2MB wynosi ok. 3700 USD. (ok. 15 000 zł). Sprzedaż serwerów z nowym procesorem rozpocznie się natomiast jeszcze w pierwszej połowie tego roku. Znajdą się one w ofercie kilkunastu producentów serwerów takich jak Compaq, Dell, Fujitsu Siemens, Hewlett-Packard, IBM, NEC czy Unisys.

Jeszcze w tym roku Intel także zamierza wprowadzić kolejne rozwiązania przeznaczone dla systemów serwerowych, takich jak nowa rodzina procesorów opartych na architekturze NetBurst oraz platformy bazującej na procesorze Intel Itanium (przewidzianej na drugi kwartał bieżącego roku).

Intel Polska

www.intel.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200