Intel wprowadza nowe pamięć dla urządzeń bezprzewodowych

Intel poinformował, że do końca br. miesiąca wprowadzi do oferty nowe wydajniejsze układy pamięci typu flash przeznaczone do zastosowania w telefonach z dostępem do Internetu i innych urządzeniach bez...

Intel poinformował, że do końca br. miesiąca wprowadzi do oferty nowe wydajniejsze układy pamięci typu flash przeznaczone do zastosowania w telefonach z dostępem do Internetu i innych urządzeniach bezprzewodowych. Zostaną one wykonane w technologii 0,18 mikrometra.

Dzięki zastosowaniu nowych układów zasilanych napięciem 1,8 V możliwe będzie m.in. zmniejszenie pobieranej przez urządzenia energii nawet o 60%. "Ponadto w porównaniu do obecnie oferowanych pamięci flash czterokrotnie zostanie przyspieszone działanie wybranych funkcji, np. przeglądanie stron WWW czy transmisja danych" - twierdzą przedstawiciele Intela.

Pierwsze egzemplarze pamięci będą miały pojemność 32 Mb i 64 Mb. Na początku przyszłego roku na rynek mają trafić również układy o pojemności 128 Mb.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200