Intel wprowadza nową generację układów WiMAX

Podczas konferencji WiMAX World firma Intel ogłosiła dostępność nowej generacji układu typu system-on-chip Intel WiMAX Connection 2250. Jest to pierwszy na rynku chip pozwalający na obsługę zarówno stacjonarnych, jak i mobilnych sieci WiMAX.

W połączeniu z trójzakresowymi, dyskretnymi rozwiązaniami radiowymi pozwala to na obsługę wszystkich działających w tej chwili na świecie częstotliwości WiMAX.

Podczas swojego wystąpienia na konferencji WiMAX World, Sean Maloney, wiceprezes Intela, ogłosił również, że układy Intel WiMAX Connection 2250 wykorzystywane będą przez firmę Motorola w konsumenckich urządzeniach WiMAX z serii CPEi 200.

Zobacz również:

  • Intel zmienia specyfikację techniczną układów graficznych ARC A380

WiMAX to technologia, pozwalająca na uzyskanie szerokopasmowych połączeń sieciowych, rozwiązująca problem tzw. "ostatniej mili", polegający na niemożności lub wysokich kosztach doprowadzenia sieci od zakończeń głównych magistrali sieciowych do indywidualnych odbiorców.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200