Intel wprowadza na rynek własny odtwarzacz MP3

W ten sposób producent wzbogaca swoją ofertę elektroniki użytkowej, w ramach której sprzedaje już kamery i różne zabawki podłączane do komputera PC.

Intel, nie chcąc być postrzegany wyłącznie jako producent procesorów, wprowadził do oferty kolejny produkt z segmentu elektroniki konsumenckiej. Tym razem, obok dostępnych już kamer cyfrowych czy np. domowego mikroskopu, jest to przenośny odtwarzacz plików MP3 z wbudowanym radiem FM.

Nowe urządzenie o nazwie Intel Pocket Concert Audio Player może odtwarzać pliki zapisane w formatach zgodnych z MP3 i Windows Media Audio. Pamięć Flash o pojemności 128 MB pozwala mu na przechowywanie ok. 4 godzin muzyki lub 20 godzin mowy. Komunikacja z komputerem odbywa się za pomocą złącza USB. Odtwarzacz zasilany jest dwoma bateriami typu AAA, które powinny zapewnić ciągłą pracę przez ok. 10 godzin.

Zobacz również:

  • Powstała energooszczędna technologia chłodzenia serwerów cieczą
  • Google Drive ostrzeże przed niebezpiecznym plikiem

Ponadto wraz z Pocket Concert Audio Player standardowo oferowane jest oprogramowanie Intel Audio Manager, MusicMatch Jukebox i Intel Audio Sampler. Dostępny jest także zestaw Audio Accesory Kit, zawierający Audio Stereo Dock, umożliwiający połączenie z domowym sprzętem audio lub komputerem, oraz Audio Car Adapter, pozwalający na współpracę odtwarzacza z systemem audio w samochodzie.

Urządzenie pojawi się w sprzedaży w lutym, początkowo tylko w USA, co wynika z jego dostosowania do obowiązujących tam standardów zasilania i częstotliwości FM. W przyszłości odtwarzacz ma jednak trafić także na inne rynki. Jego cena wynosi 299 USD, a cena zestawu akcesoriów - 50 USD.

***

Intel i Mattel wspólnie tworzą zabawki

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200