Intel wprowadza na rynek procesor Celeron taktowany zegarem o częstotliwości 800 MHz

Intel wprowadził do oferty nowy procesor Celeron, z zegarem o częstotliwości 800 MHz. Jest to też pierwszy procesor z tej serii, współpracujący z magistralą systemową 100 MHz. Jednocześnie do oferty t...

Intel wprowadził do oferty nowy procesor Celeron, z zegarem o częstotliwości 800 MHz. Jest to też pierwszy procesor z tej serii, współpracujący z magistralą systemową 100 MHz. Jednocześnie do oferty trafił nowy układ wspomagający (chipset) Intel 810E2.

Nowy, najszybszy procesor z serii Celeron pod względem szybkości i ceny dorównuje najszybszemu procesorowi Duron, sprzedawanemu przez głównego konkurenta Intela - firmę AMD. Zarówno procesory Duron, jak i Celeron przeznaczone są na rynek popularnych i najtańszych komputerów PC.

Zobacz również:

  • Kryzys na rynku półprzewodników - najnowsze prognozy ekspertów
  • Microsoft zapowiada natywną platformę deweloperską bazującą na architekturze ARM

Wprowadzony na rynek intelowski układ 810E2 został wyposażony w nowy sterownik I/O i współpracuje z dyskami twardymi w standardzie ATA-100 Ultra DMA. Ma on także nowe sterowniki USB, wspomagające cztery porty typu plug and play.

Nowy Celeron 800 MHz kosztuje 170 USD, a układ Intel 810E2 - 27 USD. Ceny dotyczą zakupów u producenta, w pakietach po 1 tys. sztuk.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200