Intel wprowadza na rynek nową serię procesorów dla komputerów przenośnych.

W sprzedaży znajdą się mobilne wersje układów PIII 1 GHz, PIII 900 MHz i Celeron 750 MHz.

Intel oficjalnie wprowadza do sprzedaży procesor Pentium III 1 GHz dla komputerów przenośnych. Dostępne staną się również mobilne wersje układów PIII 900 MHz i Celeron 750 MHz. Przedstawiciele firmy wyrażają nadzieję, że wprowadzenie nowych produktów spowoduje ożywienie słabnącego ostatnio rynku PC. Pierwszymi producentami, którzy zapowiedzieli sprzedaż komputerów przenośnych z układami Pentium III 1 GHz, są Hewlett-Packard, Dell i Toshiba.

"Sądzę, że działania te są konsekwentną realizacją, przyjętej przez firmę strategii, niwelowania różnic w wydajności między komputerami przenośnymi a stacjonarnymi oraz ogólnej polityki promocji platform przenośnych. Taki jest też trend rynkowy, i w tym zakresie osłabienie popytu na procesory nic nie zmienia" - twierdzą analitycy z kalifornijskiej firmy Mobile Insights.

Zobacz również:

  • Stacje dokujące do laptopów biznesowych - USB C vs Thunderbolt

Przedstawiciele Intela zapowiedzieli także, że w drugiej połowie bieżącego roku firma rozpocznie sprzedaż nowej mobilnej wersji układu PIII o nazwie kodowej "Tualatin", natomiast w połowie przyszłego roku na rynku pojawi się mobilna wersja Pentium 4.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200