Intel wprowadza do oferty Pentium III z zegarem o częstotliwości 1,13 GHz

Intel zamierza wprowadzić 31 lipca do oferty nowy procesor z rodziny Pentium III - tym razem taktowany zegarem 1,13 GHz. Podobnie jak dotychczasowe jednostki, będzie on zbudowany w technologii 0,18 mi...

Intel zamierza wprowadzić 31 lipca do oferty nowy procesor z rodziny Pentium III - tym razem taktowany zegarem 1,13 GHz. Podobnie jak dotychczasowe jednostki, będzie on zbudowany w technologii 0,18 mikrometra na bazie rdzenia Coppermine.

Początkowo nowy procesor będzie dostępny jedynie w limitowanych ilościach dla producentów OEM, a jego masowa produkcja ma się rozpocząć pod koniec roku. Jego cena nie została ujawniona.

Wprowadzenie kolejnej jednostki z rodziny Pentium III jest kolejnym elementem walki rynkowej, jaką Intel prowadzi z konkurencyjną firmą AMD, która zapowiedziała, że wkrótce przedstawi własne procesory z rodziny Athlon, taktowane zegarem o częstotliwości ponad 1 GHz. Tymczasem jednostki Pentium i Athlon, taktowane zegarem 1 GHz są obecnie dostępne na rynku w ograniczonych ilościach, a ich masowa produkcja ma się rozpocząć w III kw. br.

***

Intel: Willamette to Pentium 4

Intel wprowadza do sprzedaży Pentium III 933 MHz

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200