Intel wprowadza Xeona 2 GHz

W tym tygodniu Intel zaprezentuje swój najszybszy procesor dla serwerów i stacji roboczych - Xeon 2 GHz. Ponadto koncern ogłosił, że usunął już usterki, które spowodowały w lipcu wycofanie ze sprzedaży układów Pentium III Xeon 900 MHz.

Już na bieżący tydzień Intel zapowiedział prezentację swojego najszybszego procesora przeznaczonego dla serwerów i stacji roboczych - Xeon 2 GHz. Koncern ogłosił ponadto, że usunął już usterki, które spowodowały w lipcu wycofanie ze sprzedaży układów Pentium III Xeon 900 MHz.

Stacje robocze wyposażone w nowe, 2-gigahercowe Xeony, mają być zaprezentowane podczas targów Siggraph 2001, które odbędą się w tym tygodniu w Los Angeles. Intel chce w ten sposób wzbudzić zainteresowanie nowym układem wśród przedstawicieli cyfrowych mediów i firm zajmujących się tworzeniem grafiki na potrzeby hollywoodzkich produkcji filmowych.

Xeon taktowany zegarem o częstotliwości 2 GHz ma być dostępny na rynku pod koniec III kwartału tego roku. Niedługo potem pojawią się w sprzedaży serwery oparte na nowym procesorze. Stacje robocze wykorzystujące procesory Intela produkują takie firmy, jak m.in. Dell, IBM, Compaq czy HP.

Jednocześnie Intel zapowiedział, że układy Pentium III Xeon 900 MHz trafią ponownie do sprzedaży jeszcze w sierpniu. Zostały one wycofane z rynku w lipcu ze względu na ich skłonność do przegrzewania się, co mogło w łatwy sposób spowodować zawieszenie opartego na tych układach serwera. Koncern twierdzi, że usterka została już usunięta.


TOP 200