Intel wprowadza Pentium III Xeon 1 GHz

Intel poinformował o wprowadzeniu do sprzedaży procesora 1-gigahercowego. Systemy Intel Pentium III Xeon trafią na rynek stacji roboczych i serwerów frontonowych stosowanych w e-biznesie.

Intel Corporation poinformowała o wprowadzeniu na rynek procesora 1-gigahercowego. W trzecim kwartale tego roku producenci sprzętu (OEM) będą mogli zaoferować systemy Intel Pentium III Xeon 1 GHz przeznaczone na rynek stacji roboczych i serwerów frontonowych stosowanych przez większość firm działających w e-biznesie. Procesory Intel Pentium III Xeon zostały zaprojektowane z myślą o zaspokojeniu potrzeb rynku serwerów pod względem skalowalności, dostępności i administrowania. Magistrala systemowa 133 MHz, większa szybkość zegara i pamięć podręczna scalona z układem procesora mają zapewnić wystarczającą wydajność w zastosowaniach wymagających dużej liczby obliczeń i intensywnych operacji wejścia-wyjścia.

Procesory są montowane w dotychczasowych kasetach typu SC330, co pozwoli producentom na stosowanie istniejących podzespołów serwerów. 1-gigahercowa wersja procesora z serii Pentium III Xeon jest oparta na technologii 0,18 mikrometra firmy Intel. Procesor jest wyposażony w pamięć podręczną z transferem o pojemności 256 KB (Advanced Transfer Cache) i układ buforowania systemowego (Advanced System Buffering).

Procesor Intel Pentium III Xeon 1 GHz będzie również stosowany w stacjach roboczych, co pozwoli wprowadzić nowy poziom narzędzi do tworzenia treści, zestawów do projektowania i narzędzi symulacyjnych dla środowiska internetowego. Podstawowymi zaletami przy wymagających aplikacjach do stacji roboczych są większa szybkość i wydajność oraz możliwość zastosowania dwóch procesorów.

Procesor Intel Pentium III Xeon w wersji 1 GHz jest już dostępny w sprzedaży w kasecie SC330. W partiach po tysiąc sztuk cena wynosi 719 USD (ok. 3113 zł) za sztukę.

Intel

tel.: (22) 570 81 07

fax: (22) 570 81 40

www.intel.pl


TOP 200