Intel uruchomił w Gdańsku Compiler Center of Excellence

W Gdańsku rozpoczęło swoją działalność centrum kompetencyjne Intela w dziedzinie tworzenia kompilatorów (Compiler Center of Excellence). Ośrodek będzie pracować nad kompilatorami i zajmie się takimi technologii przyszłości, jak Sztuczna Inteligencja (AI), Zaawansowane Systemy Wsparcia Kierowcy (ADAS), a także superkomputery i sieci 5G.

Centrum kompetencyjne będzie działać w siedzibie Intela w Gdańsku, jednym z największych europejskich ośrodków badawczo-rozwojowych, zatrudniającym obecnie ponad 1800 pracowników.

Intel planuje rozszerzać zakres działalności ośrodka i w związku z tym poszukuje specjalistów w dziedzinie kompilatorów i oprogramowania z terenu całej Europy Wschodniej. Ponadto Intel planuje nawiązanie współpracy z lokalnymi uczelniami, co pozwoli na przełożenie działalności badawczo-rozwojowej i innowacyjnej centrum na zajęcia akademickie, praktyki oraz szkołę letnią.

Zobacz również:

  • Płatna weryfikacja kont dociera do Facebooka oraz Instagrama
  • Intel optymalizuje zużycie energii kart graficznych z rodziny Arc
  • 3S otwiera swoje pierwsze centrum danych w Gdańsku

Specjaliści Intela biorą udział w opracowywaniu istotnych standardów branżowych (dotyczących języków C, C++ i Fortran, interfejsu OpenMP oraz środowiska OpenCL), współpracując przy tym z wieloma kluczowymi partnerami.

Zespół odpowiedzialny za tworzenie kompilatorów jest także jednym z głównych uczestników projektów Open Source, takich jak LLVM, GCC i Android NDK. Kompilatory firmy Intel pozwalają tworzyć całe środowisko oprogramowania, a także wprowadzać nowe rozwiązania w newralgicznych dla działalności przedsiębiorstw technologiach, np. systemach klasy korporacyjnej, superkomputerowych ośrodkach obliczeniowych i sieciach 5G, jak również w konstrukcji pojazdów autonomicznych i systemów sztucznej inteligencji.

Więcej informacji na temat możliwości rozwoju zawodowego w nowym centrum kompetencyjnym znajduje się na stronie jobs.intel.com (stanowiska zawierające w tytule słowo „compiler”).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200