Intel sprzedaje udziały McAfee

Korporacja zdecydowała się sprzedać udziały w należącej do niej spółki Intel Security (poprzednio McAfee) funduszowi inwestycyjnemu TPG. Umowa przewiduje, że będzie on właścicielem 51% udziałów, a pozostałe 41% pozostanie dalej w gestii Intela.

Transakcja opiewa na kwotę 3,1 mld USD, którą fundusz przekaże Intelowi w gotówce. Warto przypomnieć, że Intel kupił firmę McAfee pięć lat temu za 7,7 mld USD, a w 2014 roku utworzył na jej bazie oddział noszący nazwę Intel Security. Wielu analityków zachodziło wtedy w głowę, dlaczego Intel zdecydował się na taki krok, ponieważ w ich opinii była to mocno zawyżona kwota.

Intel jest jak wiadomo wiodącym producentem procesorów, dlatego mało kto się spodziewał, że szefowie korporacji zdecydują się w pewnym momencie wkroczyć na rynek rozwiązań gwarantujących komputerom bezpieczeństwo. Jest to bowiem ten sektor IT, który bazuje na oprogramowaniu, a Intel nie miał w tym obszarze dużych doświadczeń. Tak jednak się stało i fakt, że Intel pozbywa się obecnie udziałów w oddziale Intel Seciruty świadczy chyba o tym, że był to jednak błąd.

Zobacz również:

  • Komputery HEDT czy stacje robocze dla biznesu - co wybrać?
  • McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix
  • Yandex sfinalizował sprzedaż swoich dwóch platform informacyjnych
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200