Intel rozda swoim pracownikom zestawy komputerowe

Każdy z 70 tys. pracowników firmy na całym świecie otrzyma gotowy do pracy komputer z dostępem do Internetu.

W ramach inicjatywy Home PC Programm Intel największy producent procesorów do końca roku zaoferuje za darmo każdemu ze swoich 70 tys. pracowników na całym świecie komputer klasy Pentium III z dostępem do Internetu, przeznaczony do użytku domowego. Pierwsze osoby powinny otrzymać sprzęt w III kwartale tego roku.

Program dotyczy wszystkich pracowników Intela zatrudnionych na stałe, w tym ok. 150 pracowników firmy w Polsce. Inicjatywa ta jest uzupełnieniem internetowej strategii koncernu. "Chcemy, aby nasi pracownicy oraz ich rodziny mogły w pełni uczestniczyć w rewolucji internetowej" - powiedział Craig Barret, prezes Intela. Przedstawiciele firmy zapewnili także, że nawet jeżeli kilku członków jednej rodziny jest pracownikami Intela, to każdy z nich będzie brał udział w programie niezależnie.

Pracownicy Intela otrzymają komputery wyposażone w najnowsze modele procesorów z rodziny Pentium III i bogatą konfigurację sprzętową. Uzyskają oni również nieograniczony i bezpłatny dostęp do Internetu, choć jeszcze nie wiadomo, w jaki sposób będzie on realizowany. Obecnie pracownicy Intela mogą łączyć się bezpłatnie z Internetem za pośrednictwem specjalnego numeru dostępowego. Podobne rozwiązanie może zostać zastosowane w ramach Intel Home PC Program.

Ponadto każdy zestaw wyposażony będzie w monitor, drukarkę, pełen pakiet oprogramowania Microsoft Office, kamerę internetową z oprogramowaniem oraz pełne wsparcie techniczne. Zapewnione będzie także cykliczne, bezpłatne aktualizowanie zarówno sprzętu, jak i oprogramowania.

Na razie Intel nie zdradził, która firma będzie dostawcą komputerów, wiadomo jednak że będzie to jeden z głównych producentów.

Zdaniem analityków, wartość zestawu komputerowego, jaki otrzyma każdy pracownik Intela, wyniesie 1,5-2 tys. USD. Oznacza to, że Intel wyda na realizację programu ok. 100 mln USD. Choć komputery mają być bezpłatne, nie rozwiązano dotychczas kwestii związanych z ich opodatkowaniem.

Podobny program dla swoich pracowników zapowiedział w ubiegłym miesiącu Ford, producent samochodów. Zamierza on wyposażyć 370 tys. swoich pracowników w komputer, drukarkę i dostęp do Internetu za równowartość 5 USD miesięcznie. Podobne działania podjęły również linie lotnicze Delta Airlines, które zaoferowały swoim pracownikom komputery z dostępem do Internetu za 12 USD miesięcznie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200