Intel: przekaż moc obliczeniową na walkę z chorobami

Intel ogłosił inicjatywę Progress Thru Processors. Firma namawia użytkowników Facebooka do dobrowolnego udostępniania mocy obliczeniowej na badania związane ze zmianą klimatu oraz walką z chorobami.

Podstawą inicjatywy Intela jest aplikacja do dobrowolnego udostępniania mocy obliczeniowej, działająca w środowisku serwisu Facebook. Za jej pomocą użytkownicy mogą udostępnić niewykorzystaną moc swoich komputerów dla takich projektów badawczych jak [email protected], szukająca leków na raka, HIV i Alzheimera, Climateprediction.net, działająca na rzecz pogłębiania wiedzy o globalnych zmianach klimatycznych czy [email protected], poszukująca optymalnych strategii walki z malarią.

Na potrzeby programu Progress Thru Processors Intel nawiązał współpracę z organizacją non-profit GridRepublic, która próbuje zebrać ochotników dysponujących nadmiarową mocą obliczeniową i wesprzeć wartościowe projekty, które tej mocy potrzebują.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200