Intel przejmuje prywatnego producenta półprzewodników VxTel

Intel przejmie firmę VxTel, specjalizująca się w produkcji półprzewodników. Wartość transakcji, która będzie zrealizowana w gotówce, wyniesie 550 mln USD. Po zakończeniu operacji, firma zostanie włącz...

Intel przejmie firmę VxTel, specjalizująca się w produkcji półprzewodników. Wartość transakcji, która będzie zrealizowana w gotówce, wyniesie 550 mln USD. Po zakończeniu operacji, firma zostanie włączona do działu Telecom Component Division, stanowiącego część pionu Network Communications Group Intela.

Intel, przejmując VxTel, był zainteresowany głównie jej unikatową technologią i produktami typu Voice over Packet (VoP), przeznaczonymi do transmisji danych i głosu w sieciach optycznych następnej generacji.

Technologia VoP - zdaniem Intela - jest strategicznym elementem pozwalającym operatorom telekomunikacyjnym na migrację z sieci komutowanych (cicrcuit-switched), wykorzystywanych m.in. do tradycyjnych połączeń telefonicznych, do szerokopasmowych sieci pakietowych. Rozwiązanie VxTela umożliwia równoczesne realizowanie ponad 2 tys. jednoczesnych połączeń telefonicznych przy użyciu jednej specjalizowanej karty. Oznacza to, że operatorzy telekomunikacyjni będą mogli obsłużyć większą liczbę klientów z wykorzystaniem mniejszej ilości sprzętu, przy mniejszych nakładach finansowych i jednoczesnym zwiększeniu jakości swoich usług - podkreśla Intel.

Przejmowana firma opracowała także wysoko wydajne rozwiązanie cyfrowego procesora sygnałowego. Tworzy oprogramowanie i rozwiązania dla producentów sprzętu telekomunikacyjnego, które umożliwiają świadczenie usług transmisji danych i głosu w sieciach pakietowych.

***

Intel i Network Appliance poszerzają współpracę

Intel wprowadza program redukcji kosztów

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200