Intel przejmuje izraelską firmę Granulate

Amerykańska korporacja ogłosiła dzisiaj, że podjęła decyzję o przejęciu Granulate Cloud Solutions – izraelskiej firmy IT specjalizującej się w projektowaniu oprogramowania do optymalizowania procesów w czasie rzeczywistym.

Przejęcie tej firmy powinno pomóc klientom Intela korzystającym z chmur zarządzać wydajnością obciążeń obliczeniowych oraz obniżyć koszty całej chmurowej infrastruktury. Obie firmy zaczęły ze sobą współpracować pod koniec 2019 roku, a w zeszłym roku oba podmioty podpisały dodatkową umowę, w ramach której Granulate brał udział w pracach w zakresie optymalizacji obciążeń uruchamianych na komputerach zawierających procesory Xeon.

Szczegółowe warunki umowy nie zostały na razie podane do publicznej wiadomości. Wiadomo jednak, że transakcja opiewa na kwotę 650 mln USD. Jak czytamy w opublikowanym z tej okazji komunikacie, oprogramowanie do autonomicznej optymalizacji procesów firmy Granulate może być stosowane do kontrolowania obciążeń produkcyjnych, bez konieczności wprowadzania przez klientów jakichkolwiek zmian w kodzie.

Zobacz również:

  • Płatna weryfikacja kont dociera do Facebooka oraz Instagrama
  • Intel optymalizuje zużycie energii kart graficznych z rodziny Arc

Autonomiczna usługa optymalizacji firmy Granulate rozwiązuje te problemy, zmniejszając jednocześnie wykorzystanie procesora i zapewniając obsługiwanej aplikacji ciągłość działania. Jest to możliwe dzięki temu, że rozwiązanie uczy się aplikacji klienta i wdraża w czasie rzeczywistym dostosowany do aktualnych potrzeb zestaw poleceń optymalizujących cały proces. Usługa Granulate nie wymaga przy tym interwencji dewelopera, a od klienta wprowadzania zmian do używanego kodu.

Rozwiązanie wspiera komputery wyposażone w najnowsze procesory oraz pracujące pod kontrolą różnych systemów operacyjnych, w tym takich, na których zainstalowano nie tylko nowe, ale również starsze dystrybucje systemu Linux.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200