Intel przejmuje Trillium Digital Systems

Znany producent procesorów liczy, że przejęcie firmy produkującej oprogramowanie komunikacyjne uzupełni jego ofertę skierowaną na korporacyjny rynek telekomunikacyjny i sieciowy.

Intel przejmuje firmę Trillium Digital Systems, producenta oprogramowania komunikacyjnego. Po zrealizowaniu transakcji, wartej 300 mln USD, Trillium stanie się częścią działu Intel Network Processing Group.

Znany producent procesorów liczy, że przejęcie technologii i usług Trillium uzupełni jego ofertę sprzętową przeznaczoną dla klientów korporacyjnych z rynku telekomunikacyjnego i sieciowego.

Opracowany przez Trillium kod źródłowy jest obecnie wykorzystywany w ponad 500. projektach związanych z komunikacją bezprzewodową, Internetem, usługami szerokopasmowymi i telekomunikacyjnymi. Jej oprogramowanie ułatwia wykorzystywanie standardowych protokołów komunikacyjnych (ATM, IP, ISDN). Wykorzystuje ono również język Java.

Rozwiązania przejmowanej firmy zostaną zintegrowane z Internet Exchange, architekturą Intela przeznaczona do projektowania sprzętu sieciowego i telekomunikacyjnego, wykorzystującego jego procesory.

Wśród klientów Trillium, która obecna jest na rynku od 10. lat, są m.in. 3Com, Cisco Systems, Ericsson oraz AT&T.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200