Intel przejmuje Basis Communications za 450 mln USD

Technologia firmy specjalizującej się w procesorach sieciowych zostanie zintegrowana z linią produktów Internet Exchange (IX) Intela.

Intel przejmuje Basis Communications, producenta specjalizującego się w tworzeniu procesorów sieciowych. Wartość transakcji, która będzie zawarta w gotówce i papierach dłużnych, wyniesie 450 mln USD.

Basis tworzy zaawansowane układy półprzewodnikowe i inne produkty wykorzystywane w sprzęcie sieciowym. Jej technologia Service-Specific Network Processors jest przeznaczona do stosowania w telekomunikacyjnym sprzęcie dostępowym tzw. następnej generacji, w tym przełączników umożliwiających łączenie sieci lokalnych z Internetem. Linia produktów przejmowanej firmy zostanie zintegrowana z architekturą Internet Exchange (IX) Intela.

Intel rozpoczął rozbudowywanie swojego działu sieciowego we wrześniu ub.r., gdy zaprezentował swoje pierwsze procesory sieciowe zgodne z architekturą IX.

Po finalizacji przejęcia, Basis stanie się filią Intela, podlegającą działowi Network Communications.

***

Intel przejmuje za 1,25 mld USD duńskiego producenta układów komunikacyjnych

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200