Intel prognozuje nawet 8,2 mld przychodów w II kw.

Producent procesorów podniósł prognozę sprzedaży z poziomu 7,6-8,2 mld USD do 8-8,2 mld USD. Spółka osiągnie wyższe przychody, m.in. dzięki dużemu popytowi na pamięci flash do urządzeń mobilnych.

Nasze wyniki są odrobinę lepsze od osiąganych zazwyczaj w II kw. - powiedział szef finansowy Intela Andy Bryant. Drugi kwartał na ogół jest najmniej dynamicznym okresem w roku dla producentów sprzętu i podzespołów komputerowych, jednak popyt w tym czasie był wyższy o 19 proc. w ujęciu rocznym - poinformował Intel

Zapotrzebowanie na pamięci typu flash pozwoliło podreperować kondycję Intel Communications Group, działu produkującego półprzewodniki dla przenośnych urządzeń. Przypomnijmy, że ICG na początku ubiegłego roku podniósł zdecydowanie ceny pamięci, czym zraził do siebie wielu klientów.

Zobacz również:

  • Intel zmienia specyfikację techniczną układów graficznych ARC A380
  • Mroczne sekrety zarządzania danymi

Jak informowaliśmy wcześniej, w I kw. obrachunkowym r. przychody koncernu wzrosły do 8,1 mld USD wobec 6,75 mld USD w tym samym okresie ubiegłego roku. Zysk netto firmy w I kw. sięgnął 1,7 mld USD, co oznacza, wzrost aż o 89 proc. Przychody koncernu w II kw. finansowym 2003 r. wyniosły 6,8 mld USD, zaś zysk sięgnął 896 mln USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200