Intel prezentuje nowe procesory dla systemów wbudowanych

Intel poszerzył ofertę o cześć nowych układów scalonych (pięć procesorów i chipset) przeznaczonych do budowania systemów komputerowych typu embedded (wbudowanych).

Wszystkie układy (w tym czterordzeniowe procesory Xeon należące do linii 5400, dwurdzeniowe procesory Xeon należące do linii 5200 oraz chipset Intel 5100 Memory Controller Hub) są wytwarzane przy użyciu technologii high-k 45 nm i mogą być wykorzystywane do budowania systemów komputerów pobierających do 200 W mocy, spełniających wymagania specyfikacji AdvancedTCA i NEBS Level-3.

Chipset Intel 5100 Memory Controller Hub odpowiada za wymianę danych z pamięcią systemową i może obsługiwać przestrzeń adresową o wielkości 48 GB. Nowe układy są produkowane w oparciu o te same tranzystory i technologie, jakie firma stosuje w układach należących do linii Penryn.

Zobacz również:

Intel informuje, że układy produkowane w oparciu o technologię 45 nm pracują przeciętnie o 20% szybciej niż układy produkowane w oparciu o technologię 65 nm, pobierając jednocześnie mniej mocy (o ok. 30%).

Nowe procesory są już dostępne (oprócz dwurdzeniowego procesora Xeon L5238, który wejdzie na rynek w kwietniu br.) i kosztują zależnie od modelu od 321 do 690 USD. Chipset Intel 5100 MCH jest już też dostępny i kosztuje 76 USD.


TOP 200