Intel podał markę kart graficznych kolejnej generacji

Korporacja zapowiada, że w pierwszym kwartale przyszłego roku wprowadzi do oferty nową linię produktów do przetwarzania grafiki komputerowej (procesory GPU), które będą dostępne pod marką Arc.

Intel

Pierwsza generacja kart graficznych tej linii, zaprojektowanych głównie z myślą o obsłudze gier komputerowych, będzie oparta na mikroarchitekturze Xe i Intel nadał im roboczą nazwę Alchemist.

Karty Alchemist (zapowiadane wcześniej pod nazwą DG2) zastąpią oparte również na architekturze Xe karty DG1, których premiera miał miejsce na początku 2020 roku. Karty będą pracować zgodnie ze standardem DirectX 12 i będzie nimi zarządzać oprogramowanie, do którego Intel wprowadził technologię sztucznej inteligencji. Wiadomo już, że karty będą produkowane w dwóch wersjach przystosowanych do instalowania w desktopach oraz notebookach.

Zobacz również:

  • Korea Południowa dołącza do sojuszu współpracy nad półprzewodnikami
  • Gdy dwa monitory to za mało - stanowisko pracy dla sektora IT
  • Pamięci Optane odchodzą do lamusa

Intel pracuje już nad kolejnymi generacjami kart graficznych, którym nadał robocze nazwy Battlemage, Celestial i Druid, nie ujawnia jednak żadnych szczegółów technicznych tych projektów. To ogólne nazwy przyszłych platform obejmujące nie tylko sprzęt, ale także oprogramowanie i towarzyszące im usługi graficzne.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200